Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

«Сади Карлівщини» розширюватимуть площі, але залежно від ситуації з ринком землі

У 2021 році ТОВ «Сади Карлівщини» агрокорпорації «Докучаєвські чорноземи» (Полтавська область) планує наростити площу яблуневого саду на 35 га, під полуницею — на 2 га.

Про це в коментарі AgroTimes розповів директор «Садів Карлівщини» Анатолій Наретя.

Зараз у господарства інтенсивний яблуневий сад з поливом, розташований на 80 га, площа під полуницею — 1,5 га.

«Але придбання додаткових площ буде залежати від того, якою буде ситуація із ринком землі до вересня 2021 року», —  уточнює пан Наретя.

 Господарство планує збільшення площ поступово: спочатку на 15 га, а, якщо обставини ринку будуть сприятливими, — ще на 20 га.

На додаткових гектарах господарство планує вирощувати червоні яблука — Ред Чіф, Супер Чіф та інші.

Зараз у яблуневому саду «Садів Карлівщини» багато помологічних сортів, починаючи з ранніх і закінчуючи Ренетом Симиренка, який зараз займає 30% площ та стільки ж у загальному валу підприємства.

Втім, в найближчому майбутньому на ринку буде великий запит саме на червоні сорти, вважає Анатолій Наретя.

«Червоне яблуко в сезоні 2020 року популярніше, ніж, наприклад, Голден Делішес. Важко чітко сказати, чому. По-перше, покупець виходить з естетичних міркувань: мовляв, яблуко має бути червоним. По-друге, є така поширена, хоча досить дискусійна думка, що в червоному яблуці більше каротину. Є навіть поширена приказка: хочеш, щоб кров хороша була — їж червоні фрукти і овочі: редис, помідор, червоне яблуко. При цьому кожен з помологічних сортів яблук має свою споживчу характеристику, і всі вони добрі – кожен по-своєму», — резюмує Анатолій Наретя.

Довідка: Загальна площа садів «ТОВ «Сади Карлівщини» — 110 га в околицях м. Карлівка. Є цех з переробки плодо-овочевої продукції та сховище-холодильник без РГС на 1 тис т. В структурі плодово-ягідного виробництва крім яблук та полуниці – груші, вишні, черешні, абрикос, слива, алича, виноград, малина та ожина.

Читайте також: «Сади Дніпра» планують високі врожаї груш

Журнали