Овочі-Ягоди-Сад

Сад колоноподібних яблунь окуповується на четвертий рік

Сад колоноподібних яблунь окуповується на четвертий рік

Сад колоноподібних яблунь окуповується на четвертий рік і має щорічну врожайність у 5-6 разів вищу, ніж у кращих звичайних сортів.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Олександр Гаврилюк, учений Національного університету біоресурсів і природокористування України.

«Уже через чотири роки капіталомісткий колоноподібний сад повністю себе окуповує (садіння + догляд за ці роки) і продовжує давати сталі врожаї, що перевищують щорічну врожайність кращих звичайних сортів у п’ять-шість разів», – наголошує дослідник.

Він зазначає, що колоноподібні сорти яблуні зі спуровим типом плодоношення мають цілий ряд переваг над традиційними сортами. Рослини колоноподібних сортів характеризуються напів- та карликовим типом росту, майже повною відсутністю бічного гілкування, формуванням урожаю на простих і складних кільцівках, які розташовуються на стовбурі дерева. Їм властива скороплідність і висока врожайність. Габітус малогабаритних компактних дерев сприяє створенню комфортних умов для ручної праці та механізації більшості робочих процесів.

Читайте також: Поширення садів колоноподібних яблунь стримують високі витрати на садивний матеріал