Овочі-Ягоди-Сад

Ринок цибулі відновлюється

Ринок цибулі відновлюється

Ситуація на ринку ріпчастої цибулі в Україні у 2024 році характеризується рядом ключових аспектів: стабільністю цін, зростанням імпорту, відносленням виробництва та експортними можливостями.

Про це повідомила Тетяна Попович, керівниця відділу маркетингу оптового ринку

сільськогосподарської продукції «Шувар» у місті Львів.

Експертка визначила 4 тенденції:

– Стабільність цін: Станом на початок лютого 2024 року, ціни на ріпчасту цибулю на гуртовому ринку «Шувар» у Львові залишаються стабільними і становлять від 12 до 14 грн за кілограм, залежно від якості, регіону та розміру партії. Зауважується, що на ринку є багато пропозицій дрібної цибулі , що є результатом сортування продукції. Ціни на таку цибулює не вищими за 6-7 грн за кілограм.

– Зростання імпорту: Імпорт овочів, зокрема, цибулі, значно зріс з 2021 по 2023 роки. Частка імпорту на ринку цибулі зросла з 2% у 2021 році до 13% у 2022-2023 роках, що свідчить про збільшення залежності від імпортованих поставок через зменшення виробництва.

– Відновлення виробництва: Незважаючи на втрату до 80% площ та інфраструктури з вирощування, зберігання та доробки цибулі в південних регіонах Херсонської області через військові дії, Україні вдалося відновити виробництво цибулі всього за один рік. Це дозволило країні почати експорт цибулі, зокрема в Румунію.

– Експортні можливості: Зростання поставок цибулі з України до країн ЄС може підтримати ціни на внутрішньому ринку, особливо на продукцію високої якості. Однак для значного впливу на ринок необхідно істотно наростити обсяги поставок, які наразі залишаються порівняно невеликими.

«Загалом, ринок ріпчастої цибулі в Україні показує певну стабільність цін та водночас залежність від імпорту, але також демонструє позитивні тенденції відновлення виробництва та потенціал для розвитку експорту», – підсумувала Тетяна Попович.

Читайте також: Українську цибулю експортують переважно до Румунії