Розпилення феромонів дезорієнтує шкідників саду
При розпиленні жіночих феромонів у саду, самці дезорієнтуються і не знаходять пару. Таким чином друге покоління шкідників не з’являється. Метод не потребує постійного моніторингу льоту, не потрібно закуповувати та застосовувати інсектициди, немає ризику зменшення ефективності внаслідок резистентності до хімічних препаратів, немає залишків діючих речовин у плодах.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
У статті зазначається, що є два основних методи внесення феромонів у сад: розміщення носіїв феромону безпосередньо на деревах, або розташуванню аерозольних балончиків з автоматичними дозаторами феромонів у двох точках на гектарі саду.
Зазначається, що перший метод потребує значної кількості роботи під час встановлення цих маленьких носіїв, кількість яких може становити від 400 до 800 шт. на 1 га. Пасивні носії феромонів, які розвішують на деревах, мають змінну інтенсивність виділення цих сполук залежно від погодних умов та часу використання.
Другий спосіб дає змогу підтримувати сталу концентрацію феромону в 1 м3 повітря незалежно від погодних умов протягом всього сезону вегетації.
Читайте також: Проти мармурового клопа традиційні інсектициди неефективні