Овочі-Ягоди-Сад

Резистентність південноамериканської томатної молі до блокаторів синтезу хітину виросла в 222,3 раза

Ефективність інсектицидів для боротьби з південноамериканською томатною міллю (ПАТМ) швидко знижується внаслідок високої здатності виду виробляти резистентність. До препаратів, що блокують синтез хітину в комах, за останні роки резистентність виду виросла в 222,3 раза, а до інсектицидів на основі індоксакарбу — в 27,5 раза.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Південноамериканська томатна міль, Tuta absoluta –– агресивний вид, добре пристосований до виживання. Гусениці шкідника живляться приховано, всередині стебел, листків, плодів, чим уникають потрапляння пестицидів безпосередньо на комаху.

У разі проведення заходів із ліквідації південноамериканської томатної молі обробки проводять з інтервалом у 10–12 днів інсектицидами, що мають різні механізми дії і знижують ризик виникнення резистентності в комахи. Перші обробки рекомендовано проводити після початку льоту метеликів.

Хімічні препарати доцільно застосовувати за умови потрапляння в одну феромонну пастку більше 10 метеликів за тиждень, за меншої кількості метеликів застосовують біологічний захист.

Американські фахівці вважають, що для контролю молі потрібно використовувати препарати, рекомендовані для боротьби з іншими масовими шкідниками: колорадським жуком і картопляною міллю.

В Іспанії для цього застосовують Децис, Ланнат, Конфідор, Матч. Більшість із них внесено до «Переліку препаратів, дозволених до використання в Україні».

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!