Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Режим поливу впливає на пошкодження слимаками листя салату

Режим поливу впливає на пошкодження слимаками листя салату

Полив дощуванням у вечірні години призводить до пошкодження слимаками понад 55% листя, тоді як ранковий полив зменшує цей показник до 13-15%.

Про це розповіла Аня Вівегер, фахівець факультету рослинництва FiBL (Швейцарія), під час конференції «Органічний овочевий бізнес: перспективи 2021».

Салат – культура, на якій використання пестицидів доволі обмежене, тож аграріям доводиться застосовувати для боротьби зі шкідниками альтернативні методи. Тим більше, якщо господарювання ведеться за органічними технологіями.

Щоб визначити, як за допомогою режиму поливу захищати рослини салату від слимаків, було проведене дослідження. З’ясувалося, що полив дощуванням у вечірні години призводив до пошкодження понад 55% листя. За умови вечірнього поливу й подальшого розкладання гранул проти слимаків (неорганічних) відсоток пошкодженого листя зменшувався до 13-15%. Що найцікавіше –– аналогічну ефективність мав ранковий полив без внесення гранул.

Пояснити такі результати доволі просто. Причина в тому, що слимаки активні вночі, і для життєдіяльності їм необхідна волога. Вечірній полив призводить до більшого пошкодження салату слимаками, оскільки молюски в нічні години радо освоюють вологі ділянки. Натомість за ранкового поливу ділянка до вечора підсихає, стаючи менше привабливою для шкідників.

Читайте також:На Прикарпатті та Закарпатті овочі та полуницю атакують руді слимаки

Журнали