При виникненні ервінії вводять карантин
При виявленні такої тяжкої хвороби як бактеріальний опік плодових забороняється ввозити садивний та щеплюваний матеріал з заражених районів країн, де зареєстровано захворювання.
Про це йдеться в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».
Сортозразки можна ввозити лише до науково-дослідних установ з обов’язковим розміщенням їх в інтрудукційно-карантинних розсадниках.
У разі виникнення хвороби обов’язковий карантинний режим та догляд з лабораторною експертизою, радять експерти. Потрібні заходи з локалізації та ліквідації осередка захворювання. Наприклад, там де всихання дерев сягає 30% необхідне викорчування і спалювання рослин. Якщо зараження бактеріальним опіком незначне, допускається видалення окремих уражених гілок. При цьому треба захоплювати здорову тканину на 20–40 см нижче видимої межі ураження.
Необхідна дезінфекція садових інструментів 10%-м розчином мідного купоросу, 70%-м метиловим спиртом або 10%-м розчином гіпохлориту натрію — NaOCl — та дезінфекція зрізів 1%-м розчином мідного купоросу й обмазування їх садовим варом або емульсійною фарбою.
Читайте також: Фермери неохоче діагностують ервінію, побоюючись карантину