Овочі-Ягоди-Сад

Одна гілка, пошкоджена ервінією – привід бити тривогу, – садівник

Одна гілка, пошкоджена ервінією – привід бити тривогу, – садівник

Сезон у грушевому саду потрібно почати з захисту дерев від ервінії аміловора – бактеріального опіку, який є головною проблемою для здоров’я груші.

Про це йдеться у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

«Ще 30 років тому, якщо в саду з’являлося це захворювання, він ставав карантинним об’єктом, принаймні в Польщі чи Україні, – розповідає Мачей Липецький, садівник, власник розплідника Lipecki (Польща). – Фактично такий сад підлягав знищенню під контролем епідемсанітарних служб. Сьогодні ця хвороба поширилася всією Європою, і садівники просто навчилися жити з нею».

Найефективніший засіб боротьби з ервінією – стрептоміцин під час цвітіння, проте він не дозволений до застосування у садівництві у багатьох країнах. Як альтернативу можна використовувати мідь та інші препарати, і все ж конче важливе попередження хвороби, наголошують експерти.

«Якщо людина ніколи не стикалася з бактеріальним опіком, то проходячи садом, вона може не помітити, що хвороба вже є в саду, – каже Ліпецький. – Садівник може не придати значення або взагалі не помітити поодинокі коричневі гілки – перші ознаки поширення цієї хвороби. На другий рік таких гілок побільшає, а на третій так буде виглядати вже весь сад».

Читайте також: Бактеріальна загроза в садах наростає