Овочі-Ягоди-Сад

Прогексадіон кальцію скоріше шкодить саду, – дорадник

Прогексадіон кальцію скоріше шкодить саду, – дорадник

Ідея застосовувати прогексадіон кальцію зазвичай у садівника виникає тоді, коли він боїться надто сильної реакції дерев на обрізування. Таким чином застосовуючи прогексадіон кальцію, він нічого не отримає, а тільки додасть генеративним гілкам непотрібної їм пружності. 

Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Роберт Сас, засновник дорадницької фірми IPSad (Польща).

«Якщо ми отримуємо надміру короткий пагін яблуні з листковою брунькою на кінці, у верхній частині якого є неприродний загрубілий вигляд, з дуже короткими міжвузлями — це наслідок застосування препарату на основі прогексадіону кальцію (його внесли, щоб зменшити силу росту пагонів) та хвилі вторинного росту, яка настає, бо дерево робить спробу відновити силу росту. З наших багаторічних досліджень випливає, що застосування прогексадіону кальцію збільшує ризик появи повторних приростів», – наголосив дорадник.

Він додав, що дуже часто короткі пагони, що закінчуються квітковою брунькою, під впливом прогексадіону кальцію швидко закінчують свій ріст, а влітку починають рости заново. Але тоді на їх кінці з’являється вже листкова брунька з усіма наслідками для сили росту такої гілки. 

«Щодо керування ростом молодого саду, то навесні за чотири тижні до цвітіння слід унести 80% річної норми азоту. Азот потрібен, щоб дерева росли й розбудовували деревину та простір для плодоношення. Також нам потрібна гарантія доброго зав’язування плодів, а підсилення квіткових бруньок — одне із завдань, яке ми виконуємо, коли ранньої весни вносимо азот», – підсумував Роберт Сас.

Читайте також: Дорадник розповів, як обрізувати яблуні Гала, Чемпіон, Голден Делішес