Процедура реєстрації сортів заважає виноградарству, – виробник
Складнощі реєстрації нових сортів винограду в Україні не дозволяють вітчизняним виробникам бути достатньо конкурентними, вирощувати популярні та цікаві сорти. Тоді як Молдова просто вирішила проблему – визнала реєстр, який діє в Євросоюзі.
Спрощення реєстрації відкриє шлях сортам й вітчизняних селекціонерів-аматорів, які мають значний потенціал, у тому числі й для світу.
Про це в своїй колонці на AgroTimes написав Дмитро Остапенко, засновник компанії «Грін Технолоджі ЛТД», яка на Одещині культивує 8 га персиків та винограду.
«На відміну від цивілізованого світу, в Україні реєстрація сортів винограду – велика проблема. Навіть якщо американські або європейські сорти потрапляють до нас на ринок, їх не можна вирощувати офіційно. Наприклад, наші селекціонери-аматори нелегально продають сорт, який вони називають Аватар, хоча насправді це сорт Sweet Sapphire, виведений IFG. Але ми працюємо офіційно і не можемо його посадити, бо Sweet Sapphire немає в українському реєстрі», – зазначив він.
Автор зауважив, що Молдова вирішила цю проблему так: вони визнали у себе реєстр, який діє в Євросоюзі, та прибрали цю бюрократичну махину.
Дмитро Остапенко додав, що поряд з цим українські селекціонери-любителі буквально в домашніх умовах виводять нові сорти, що вкотре підтверджує потенціал країни.
«Уявляєте, якщо цим людям дати більшу якісну лабораторію із сучасним обладнанням, що вони там зможуть придумати? Наші аматори зможуть легко вийти на світовий рівень», – зазначив садівник.
Читайте також: 10-15 сортів винограду показують себе добре в Україні