Овочі-Ягоди-Сад

Препарат зменшив ураження моніліозом в сім разів

Препарат зменшив ураження моніліозом в сім разів

За результатами досліджень Української науково-дослідної станції карантину рослин Інституту захисту рослин, ефективність фунгіциду Сігнум ВГ проти моніліозу абрикоси становить 70,9-83,5%, тоді як в еталонному варіанті – 73,2%.

Про це йдеться в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

Такі результати дослідники отримали протягом 2021 року. Дослідження проводили на 9-річному саді, сорті Нікітський, на якому проявлялись хвороби протягом декілька років.

«Дослідження ефективності застосування фунгіциду Сігнум ВГ проти моніліозу показали, що всі використані концентрації препарату виявляють позитивну дію на розвиток рослин, підвищуючи їх стійкість до хвороби. Ураження пагонів моніліозом при цьому складало від 2,1 до 3,7%, проти 12,7% в контрольному варіанті», — розповідає кандидат біологічних наук Алла Скорейко з Інституту захисту рослин.

Застосування Сігнум, ВГ проти моніліозу показало, що ураження плодів в контролі перевищувало цей показник у всіх дослідних варіантах у 5,0-6,9 рази, порівняно з контрольним без обробки. Також використання препарату у різних концентраціях сприяло підвищенню урожайності абрикоса на дослідній ділянці на 22,2-31,9%.

Читайте також: Як ефективно побороти моніліоз кісточкових