Овочі-Ягоди-Сад

Потреби в опаленні теплиць можна скоротити удвічі

Потреби в опаленні теплиць можна скоротити удвічі

Завдяки використанню сучасних технологій зберігання тепла, потреби в опаленні теплиць можна скоротити вдвічі, вважає Френк Кемпкес, дослідник енергетики та тепличного клімату  Вагенінгензького університету (Нідерланди).

Про це повідомляється на сайті університету.

За словами вченого, за останні 20 років тепличне господарство досягло значних успіхів у енергозбереженні. 

«Але є ще більше можливостей, якщо все це додати, потреби в опаленні типової тепличного господарства можна скоротити вдвічі завдяки ізоляції, рекуперації тепла та розумнішому вирощуванню. Зберігання тепла в землі також може заощадити, оскільки ця технологія створює надлишок тепла влітку, щоб компенсувати нестачу взимку».

Кілька першопроходців уже перейшли від газу до тепла. Вирощувач орхідей Ван дер Хоорн у Тер-Аарі збудував у 2006 році 15 тис. м2 безгазової теплиці з освітленням, яке забезпечується зеленою електроенергією. Вирощування орхідей-метеликів триває рік, шість місяців з яких проводять при тропічній температурі 280С і шість місяців при 190С, щоб стимулювати утворення квіток. У холодний період теплиця обігрівається за допомогою теплового насоса, а отриманий холод зберігається в ґрунті, щоб влітку використовуватися для охолодження теплиці. 

«У Нідерландах сонце забезпечує енергію, еквівалентну 100 м3 природного газу на м2. Виробники споживають у середньому 30 м3 на м2 щороку, тому сонце постачає набагато більше, ніж потрібно садівничому сектору. На жаль, усе це зосереджено в літніх місяцях».

Читайте також: Найбільший в Європі річковий тепловий насос опалюватиме 6,5 га теплиць