Овочі-Ягоди-Сад

Найбільший в Європі річковий тепловий насос опалюватиме 6,5 га теплиць

Найбільший в Європі річковий тепловий насос опалюватиме 6,5 га теплиць

Clock Farm у Мейдстоні (Велика Британія) планує опалювати теплиць площею 6,5 га за допомогою відновлюваної енергії, отриманої від найбільшого в Європі річкового теплового насоса. Це дозволить економити 3,8 тис. тонн CO2 щорічно.

Про це повідомляє Business Green.

Вода з річки Медвей проходитиме через теплообмінник, а потім скидатиметься назад у річку після того як з неї відберуть пару градусів тепла.

Тепло передаватиметься на другий контур з 6 теплових насосів, де вода нагріватиметься до температури 450С. Потім тепла вода перекачується через 50-міліметрові труби над ґрунтом, вивільняючи тепло в теплиці.

Підігріта вода також буде зберігатися у гігантському резервуарі в якості резерву, щоб уникнути споживання електроенергії під час пікового попиту, коли електроенергія дорожча. Накопичувач тепла працюватиме від 2 до 8 годин, залежно від зовнішньої температури та необхідної кількості тепла.

 «Завдяки вирощуванню фруктів поза сезоном Великобританія може зменшити залежність від імпортних ягід і фруктів, підвищуючи продовольчу безпеку Великобританії, і, зрештою, це також допомагає зменшити вуглецевий слід», – сказав Олі Паскалл, керуючий директор Clock House Farm.

Читайте також: Бельгійські тепличники хочуть повернутися на мазутне опалення