Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Польський експерт порадив, як боротися із сіткою на яблуках

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Пошкодження яблук у вигляді сітки виникає через борошнисту росу, перепади вологості, різкі переходи від прохолоди до тепла, опіки від добрив та ЗЗР, нестачу кальція, нічні обробки, жорстку воду із високим умістом заліза та природну схильність сортів до виникнення сітки. Щоб уникнути цього, підтримують достатню вологість, зменшують використання ад’ювантів, застосовують гібереліни,  фунгіциди, кальцій, лецитин у суміші з гіберелінами, витяги з насіння хвойних дерев, які «заклеюють» тріщини.

Про це під час міжнародного форуму «Інтенсивний сад — 2019: зерняткові» розповів керівник польської дорадчої компанії IP Sad Роберт Сас.

За словами експерта, сітка виникає, коли тріскається природне воскове покриття плодів і вода проникає в шкірку. Вона починає тріскатися, на цьому місці утворюються коркові клітки, своєрідні шрами. Система таких шрамів утворює сітку на яблуках. У іншому випадку сітка виникає від опіків хімічними речовинами.

За характером такої сітки можна визначити причини її появи. Якщо сітка утворена внизу яблука — причина в тому, що там застоюється вода. Якщо по всьому плоду — скоріше всього,  через опік добривами чи засобами захисту рослин.

Сітку також викликає нерівномірний ріст зав’язі через коливання вологості та температури. Критичним тут є період від 6 до 8 тижнів від утворення зав’язі, коли плоди мають ніжну шкірку і швидко ростуть.

Читайте також: Яблука з тонкою шкірочкою і слабким восковим нальотом на зберіганні схильні до в’янення

Можна також змиритися із сіткою, і навіть зробити це перевагою, ознакою продукції із меншою кількістю хімічних обробок. Як це робили іспанські фермери із пропагандою сітки на яблуках Голден та Сірий Ренет.

Австралійці пішли ще далі — випустили рекламу, де фрукти, що постраждали від граду були представлені як герої.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!