Овочі-Ягоди-Сад

Погода може зробити препарат для прорідження квітів токсичним

Погода може зробити препарат для прорідження квітів токсичним

Дія тіосульфату амонію (ATS) за використання для проріджування квітів кісточкових залежить від температури та вологості повітря.

Про це йдеться у статті Людека Ланара, науковця Інституту садівництва у Головусах (Чехія), в журналі «Садівництво по-українськи».

«Існує реальний ризик фітотоксичності сполуки, зокрема якщо її нанесено на вологі тканини чи якщо нанесений розчин обсихає дуже повільно, – зазначив дослідник. – У кісточкових зазвичай застосовується 1–2% концентрація. Тіосульфат амонію ефективний для внесення на цвіт перед запиленням/заплідненням, тобто у період перед повним цвітінням. Якщо погода прохолодна, а квіти розпущені, можна виконати й дві аплікації».

Тіосульфат амонію – чи не найпоширеніша діюча речовина, яка застосовується для зменшення навантаження плодами у кісточкових. Він десикує квіткові органи і обмежує запилення та запліднення квітів, на які його нанесли. Також ця сполука знижує привабливість квітів для комах-запилювачів, а пошкодження квіткових тканин індукує внутрішнє виробництво етилену, який здатен посилювати обпадання квітів.

Читайте також: Стало відомо, коли краще обрізати черешню: весною чи влітку