Погода може зробити препарат для прорідження квітів токсичним
Дія тіосульфату амонію (ATS) за використання для проріджування квітів кісточкових залежить від температури та вологості повітря.
Про це йдеться у статті Людека Ланара, науковця Інституту садівництва у Головусах (Чехія), в журналі «Садівництво по-українськи».
«Існує реальний ризик фітотоксичності сполуки, зокрема якщо її нанесено на вологі тканини чи якщо нанесений розчин обсихає дуже повільно, – зазначив дослідник. – У кісточкових зазвичай застосовується 1–2% концентрація. Тіосульфат амонію ефективний для внесення на цвіт перед запиленням/заплідненням, тобто у період перед повним цвітінням. Якщо погода прохолодна, а квіти розпущені, можна виконати й дві аплікації».
Тіосульфат амонію – чи не найпоширеніша діюча речовина, яка застосовується для зменшення навантаження плодами у кісточкових. Він десикує квіткові органи і обмежує запилення та запліднення квітів, на які його нанесли. Також ця сполука знижує привабливість квітів для комах-запилювачів, а пошкодження квіткових тканин індукує внутрішнє виробництво етилену, який здатен посилювати обпадання квітів.
Читайте також: Стало відомо, коли краще обрізати черешню: весною чи влітку