Овочі-Ягоди-Сад

Підземне зрошення економить гроші на третій рік

Капітальні витрати на облаштування підземної системи зрошення більше, ніж надземної на $700 на гектар. Але вони окуповуються після двох років експлуатації, вважає директор діагностичного центру «Агроаналіз» у Каховці на Херсонщині Вадим Дудка.

Про це пише журнал «Плантатор»

«Якщо однорічна система крапельного зрошення коштує в середньому $ 1,5 тис. на гектар, то підземка обійдеться у $ 2,2 тис. Різниця –– $ 700», – розповів експерт.

На думку агроконсультанта,  на наземній системі майже ці самі $ 700 доведеться витрачати вже наступного року на купівлю нової трубки, монтаж-демонтаж і ремонт. Через два роки витрати зрівнюються, а далі на «підземці» йде чистий прибуток.

За словами Вадима Дудки, річна амортизація підземної системи крапельного зрошення становить від $ 140 до 250 на гектарі.

Підземна система зрошення буде вигідною при вирощуванні овочів, у садах і ягідниках. Адже крапельна трубка розташована досить глибоко під землею і не на поверхні ушкоджується під час проведення обробітку ґрунту та обрізування дерев та кущів. У таких умовах система зрошення не руйнується на сонці, і при належній експлуатації може служити до 30 років.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!