Овочі-Ягоди-Сад

Під сонячними панелями виросло на 40% більше овочів

У Дергачівському районі Харківської області вперше в Україні побудована сонячна електростанція, під панелями якої вирощують овочі, урожайність яких була на 40% вищою, ніж зазвичай через затінення та збереження вологи в ґрунті.

Про це повідомляють «Факти».  

Видання зазначає, що вирощування овочів дозволяє знизити терміни окупності сонячної електростанції зі стандартних 5,5 до 3,5 років. Експериментальна сонячна електростанція побудована на площі 400 кв. м. Тепер її розміри планується збільшити до 2 га (в 25 разів).

«У цьому проекті ми втілили напрацювання вчених з Fraunhofer Institutes, який об’єднує зусилля провідних університетів Німеччини в проведенні прикладних досліджень, в тому числі в області агрофотовольтанікі (отримання електричної енергії та вирощування сільгоспкультур одночасно на одних і тих же площах)», – розповів засновник Харківського енергетичного кластера Станіслав Ігнатьєв.

Фотоелектричні елементи встановили на опорах на висоті від 2 до 2,2 м. Цього достатньо, щоб під ними проїжджав стандартний мінітрактор з відкритою кабіною, а також була можливість виконувати весь комплекс сільськогосподарських робіт. Фотоелектричні елементи ми розмістили на полі так, щоб під ними було достатньо світла для нормального розвитку рослин. Там панує мікроклімат, що дозволяє зберігати вологу в ґрунті, а значить економити на поливі: ранкової роси вистачає рослинам на весь день. Крім того, в найспекотніші полуденний час панелі забезпечують їм комфортну тінь.

«Спочатку землю під панелями сонячної електростанції засіяли кормовими травами. Урожай зібрали на 35% більше, ніж звичайно. Потім посадили помідори і огірки. Урожай вийшов приблизно на 40% вище, ніж в середньому збирають з такої площі» – сказав Станіслав Ігнатьєв.

Читайте також:Теплиці можуть повністю забезпечуватися енергією сонця, – вчені

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!