Овочі-Ягоди-Сад

Під напівпрозорими сонячними батареями виростили малину

Нідерландський фермер Піт Альберс виростив малину під напівпрозорими сонячними батареями за технологією Agrophotovoltaik від компанії BayWa r.e. Врожайність її була на 20% меншою, ніж у малини у плівкових тунелях.

Про це повідомляє Sonnenseite.

«Кущі малини на висоті 2,50 метра закрили сонячними модулями, які захищають чутливі рослини від сильного дощу і граду і одночасно виробляти електроенергію. BayWa r.e. розробив для цієї мети спеціальну монтажну систему. У цю систему інтегровані двометрові сонячні модулі, які покривають два ряди малинових кущів і нахиляються на 10 градусів на схід і захід», – розповів представник BayWa r.e. Едгар Гімбел.

Між рядами модулів зроблено вузький зазор. Він діє як система вентиляції видаляючи вологе повітря і запобігаючи утворенню цвілі на ягодах. Тонка сітка  у зазорі розсіює і розподіляє дощ. Це допомагає уникнути пошкодження ягід важкими краплями води. Щоб забезпечити малині достатньою кількістю світла, використовуються спеціальні напівпрозорі кристалічні сонячні батареї. Вони пропускають 25% сонячного світла. В експериментальних цілях, щоб показати як затінення вплине на врожайність, деякі кущі малини покриті стандартними сонячними батареями. Інша частина тестованого поля обладнана стандартними арочними тунелями з прозорої плівки.

Початкові результати експерименту показали, що врожайність під напівпрозорими модулями (потужність 150 кВт) приблизно на 20% нижче, ніж під плівковими тунелями, але при використанні класичних модулів (потужність 175 кВт) врожайність знизилася вдвічі через затінення.

«Технологія Agrophotovoltaik дозволяє контролювати врожайність і збирати ягоду протягом усього збирального періоду безперервно, уникаючи піку дозрівання ягоди в період низької вартості, так як середня температура під рядами модулів приблизно на 5 градусів нижче, ніж в звичайних тунелях з прозорої плівки. Збирачі малини можуть працювати і в середині дня, тому що температура на плантації не перевищує норми. Ще однією перевагою використання Agrophotovoltaik є те, що термін служби модульного обладнання триває 30 років, в той час як плівкові тунелі необхідно міняти кожні 6 років », – додав Едгар Гімбел.

Надалі Пієт Альберс планує використовувати сонячні подули на всій малиновій плантації площею 3 га.

Читайте також:Ціни на ягоди можуть зрости у 2-3 рази

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!