Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Під лохиною в Польщі зайнято 14 тис. га, –- експерт

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Під лохиною в Польщі зайнято 14 тис. га, –- експерт

Порівняно з 2004 роком виробництво лохини в Польщі зросло з 4 тис. тонн до 26 тис. тонн у 2018 році. Офіційна статистика дає інформацію, що під лохиною в Польщі зайнято 11 тис. га, однак виробники та профільні асоціації говорять про 14 тис. га.

Про це розповів Адам Парадовський, представник компанії Plantpress, під час вебінару «Ринок лохини у Східній Європі», який відбувся 17 вересня.

–- У цілому, Польща утримує 24–25% загальноєвропейського виробництва лохини, –- зазначив експерт. –– Кілька років тому лохина в Польщі вважалася елітним продуктом, вона коштувала дорого і дозволити собі цю ягоду могли одиниці поляків. Однак польську лохину почали активно імпортувати інші країни, зокрема Великобританія, мешканці якої споживають вчетверо більше лохини (900 г на душу населення на рік), ніж у середньому в ЄС (200 г).

Адам Парадовський також навів дані митної статистики: у 2012 Польща експортувала 2 тис. тонн лохини, у 2018 –– 7 тис. тонн, із них 40% було спрямовано у Великобританію, 24% –– у Німеччину, 8% –– у Швецію. Швидкій доставці сприяє те, що Польща є частиною ЄС.

Водночас на сектор виробництва лохини в Польщі впливає кілька важливих факторів. На ринку серед експортерів існує непевність через Brexit. Ймовірно, що внаслідок цього погіршиться логістика. Існує велика проблема із залученням сезонних робітників, щороку ситуація стає все гіршою. На виробництво також впливають погодні умови, тому все більше виробників інвестують у захист від заморозків, протиградові сітки тощо.

Читайте також: В українську лохину очікується бум інвестицій, – виробник

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ