Овочі-Ягоди-Сад

В українську лохину очікується бум інвестицій, – виробник

В українську лохину очікується бум інвестицій, – виробник

Україна складе серйозну конкуренцію на ринку ягід в Європі. Вирощування ягідних культур має величезний потенціал в нашій країні. Тут у найближчі роки очікується бум інвестицій. Основними перевагами України є клімат, наявність вільної землі та робочих рук, вважає генеральний директор ТОВ «Українська ягода» Тарас Баштанник.

Про це повідомляє «Інфоіндустрія».

«У нас хороші кліматичні зони для вирощування лохини, сезон свіжої ягоди сильно розтягнутий. Тому найближчі 10 років буде перспектива і бум лохини –  кількість валютної виручки ягода приносить в рази більше, ніж зернові. За інтенсивними і високомаржинальними культурами – майбутнє».

Він додав, що Україна вже зайняла лідируючі місця в Європі як постачальник малини. «Український ягода» експортує 20 тис. тонн замороженої малини.

Він додав, що 20-24% собівартості вирощування лохини складають витрати на робочу силу. Але дефіциту працівників зараз не спостерігається.

«Підтримка на рівні Міністерства є. Ми можемо багато людей повернути назад. Кількість бажаючих працювати на полі на порядок більше, при цьому заробіток майже такий же. Тому що ми вже на рівні Польщі продаємо. Ми конкурентні, жодного пієтету перед Заходом немає», — підкреслив спікер.

А ось післязбиральна доробка і переробка ягідної продукції не розвинена, оскільки немає відповідної інфраструктури. 

«Польща пішла по шляху кооперативів, коли спільними зусиллями кількох господарств будується холодильник. Галузь досить молода і раніше не було проблем з продажами, оскільки був ринок Росії. Зараз потрібно розвивати культуру виробництва, отримувати сертифікати. Це питання часу — за останні 4-5 років ми вийшли на перші позиції. Інвестиції точно є і будуть ще більше після відкриття ринку землі», — переконаний Тарас Башанник.

Площі під лохиною в Україні складають 3 тис га, тоді як у Польщі, основного ягідного конкурента наших садівників, – 15 тис га. 

Читайте також:Надвисокі ціни на деякі ягоди дозволяють заробляти навіть неефективним виробникам, – експерт