Овочі-Ягоди-Сад

Під час обрізування абрикоси видаляють суттєву частку деревини

Під час обрізування дерев абрикоси зазвичай видаляють суттєву частку деревини, що сприяє формуванню нових приростів, на яких закладатиметься майбутній врожай.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Абрикоса, як і більшість плодових культур помірного клімату, має літньо-осінню диференціацію плодових бруньок, яка починається наприкінці червня та триває до вересня-жовтня, – пояснює Павло Бондаренко, науковий співробітник Мелітопольської дослідна станція садівництва Інституту садівництва НААН. – Генеративні бруньки закладаються на спеціалізованих плодових утвореннях — шпорцях та меншою мірою на букетних гілочках, а також на змішаних однорічних приростах». 

За словами науковця, саме схильність до закладання бруньок на однорічних приростах сприяє тому, що абрикоса є скороплідною культурою з коротким непродуктивним періодом – більшість сорто-підщепних комбінувань абрикоси вступають у товарне плодоношення вже на 3–5-й рік. 

«Плодові утворення абрикоси є недовговічними (так, шпорці зазвичай живуть лише 2–3 роки), тому дуже важливим є своєчасне оновлення плодової деревини, – наголошує Павло Бондаренко. – Загалом під час обрізування дерев абрикоси зазвичай видаляють суттєву частку деревини, що сприяє формуванню нових приростів, на яких закладатиметься майбутній врожай».

Автор зауважує, що абрикоса добре відновлюється після обрізування, тому на деревах зручно проводити заміщення старих обростаючих гілок новими. 

«Дерева закладають кількість генеративних бруньок, достатню для отримання високих врожаїв, тому цей аспект не є критичним за формування врожайності насадження, – підкреслює вчений. – Недостатній ступінь закладання плодових бруньок може бути лише в садах, у яких дерева щеплені на слаборослі клонові підщепи (ВВА-1, Пуміселект), де через надто слабкий щорічний приріст пагонів формується недостатня маса однорічної деревини і врожай переноситься на недовговічні плодові утворення — шпорці та букетні гілочки».

Читайте також:  Абрикосу формують розріджено-ярусної форми або у формі куща