Першу інсектицидну обробку роблять одразу після цвітіння персика
Олександр Дядюра, відомий спеціаліст з вирощування персика, боротьбу зі шкідниками – східною плодожеркою, листовійкою, попелицею різних видів і кліщами починає одразу після цвітіння. Частіше всього застосовує суміш з фунгіцидами,
Про це він написав у своїй колонці на AgroTimes.
«Перше оброблення інсектицидами роблять відразу після цвітіння персиків, краще в баковій суміші з фунгіцидами, одним обробленням, вбиваючи двох зайців, – зазначив автор. – Фунгіциди знищують спори грибів, а інсектициди працюють проти сисних і гризунів. Через 8–10 днів оброблення повторити. Бажано чергувати як інсектициди, так і фунгіциди. Я свій сад обробляю два рази на місяць біопрепаратами Гаупсином і Триходерміном, попри те, чи є на деревах шкідники та хвороби чи ні».
У разі виявлення попелиці на плодових деревах Олександр Дядюра радить терміново вирізати та спалити вогнища з попелиць. Своєчасно прибирати прикореневу поросль, а також молоді жирові пагони, на яких поселяються окремі види попелиць.
«Ефективність знищення попелиці досягається обробленням ураженого вогнища і всієї крони дерева інсектицидами від сисних і гризучих, а особливо, обробленням ураженого листя з нижньої сторони», – зауважив спеціаліст.
Для боротьби зі східною плодожеркою та іншими шкідниками він рекомендував такі інсектициди: Золон, Децис, Актеллік, Дурсбан,Нурел-Д, Люфокс, Бі-58, карате, Актара, Конфідор. А також наголосив, що оброблення препаратами слід проводити завчасно, обов’язково здійснювати профілактику, а також не забувати звертати увагу на строк придатності препаратів.
Читайте також: Своєчасно доглянуті персики добре плодоносять і в 37 років