Пероноспороз знищує до 80% урожаю огірків
Несправжня борошниста роса або пероноспороз може спричинити недобір урожаю огірків на рівні 50–80%. Про це пише журнал «Плантатор».
Це інфекційне грибне захворювання зустрічається на різних континентах світу.
На території України пероноспороз вперше виявили у 1972 році.
Згодом він розповсюдився на всій території країни і призвів до значних втрат врожаю. І навіть став однією з причин зникнення знаменитого Ніжинського сорту огірків.
Несправжня борошниста роса уражає рослини огірків на всіх фазах онтогенезу. В основному уражуються листки, зверху на них можна спостерігати різного розміру плями, що мають округлу або кутасту форму.
Плями мають світло-зелене забарвлення, згодом – жовтіють, пізніше стають коричневими та збільшуються в розмірах. З нижнього боку листка формується сіро-фіолетовий наліт.
Стрімкому поширенню хвороби сприяють часті дощі, роси, низькі температури, а також вирощування огірків на погано провітрюваних і затемнених ділянках, у теплиці, де скупчується крапельно-рідка волога.
Первинним джерелом інфекції є уражені рослинні рештки.
Заходами боротьби з хворобою є дотримання сівозміни, знищення рослинних решток, глибока зяблева оранка, знезараження ґрунту та культивування стійких та відносно стійких сортів і гібридів.
Для боротьби з хворобою рекомендується обприскування рослин фунгіцидами Металаксил-М, ЗП, Ордан, ЗП з нормою витрати препарату 2,5 л на 500 л води на 1 га, Інфініто 61 SC, 687,5 KC – 1,5 л на 500 л води, Квадріс 250 SC, к. с. – 0,6 л на 500 л води та інші.
Додати коментар