Овочі-Ягоди-Сад

Переробники закликають заборонити імпорт картоплі та продукції з неї з Білорусі та Росії

Переробники закликають заборонити імпорт картоплі та продукції з неї з Білорусі та Росії

Щоб українське картоплярство розвивалося, необхідно контролювати імпорт картоплі та картопляної продукції з Білорусі та Росії, де державна підтримка галузі набагато більша. Таку думку висловив Сергій Самоненко, директор приватного багатопрофільного підприємства «Вимал», що вирощує картоплю та виробляє крохмал.
Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«В Росії існують компенсації кредитних відсотків, часткові компенсації на придбання техніки, програми кредитування на будівництво сховищ та регіональні програми розвитку картоплярства. Якщо ж подивимося на Білорусь, то там також повний спектр програм і дані програми реалізуються за державний бюджет. Зараз будуються промислові підприємства по переробці картоплі – наразі вже побудовано 3 таких об’єкти і планується будівництво ще одного заводу по виробництву картопляного сухого пюре та картоплі фрі. В Україні ж аналогічних програм поки що немає і тільки в цьому році уряд почав приділяти увагу цьому питанню», – зазначив Сергій Самоненко.

За його словами, фактично, Білорусь використовується Російською Федерацією як можливість для безмитного ввезення на територію України широкого кола товарів, у тому числі і картоплі. Така схема дає можливість уникнути торговельних обмежень, які існують безпосередньо між Україною і РФ.

Відтак, українські переробники під тиском Білорусі та РФ значно зменшують обсяги свого виробництва, оператори ринку майже не зацікавлені у подальшому розвитку напрямків вирощування або переробки картоплі.

Тому, щоб змінити поточну ситуацію необхідно впроваджувати відповідні заходи на рівні держави. Якщо вищезазначені позиції включити до переліку товарів які заборонені до ввезення на територію України з РФ, це не дасть бажаного результату, оскільки всі старання будуть знівельовані транзитними поставками через Білорусь. Відтак, потрібно реагувати на ситуацію з поставками картоплі та картопляної продукції з Білорусі. Одним з можливих рішень може стати виключення картоплі та продуктів її переробки з режиму вільної торгівлі між Україною та Білорусією. І в такому випадку, можливо здійснити або повну заборону імпорту, або ввести тарифні обмеження шляхом введення ввізних мит на продукцію.

Читайте також: На ринках вже з’явилася імпортна картопля