Овочі-Ягоди-Сад

Партії винограду при зберіганні не змішують

Партії винограду при зберіганні не змішують

Холодильник завантажують заздалегідь розробленим планом з урахуванням сортових особливостей, ґрунтових умов ділянок, де вирощувався виноград, агротехніки та строків реалізації. 

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» розповідає В’ячеслав Іванченко, член-кореспондент НААН України, доктор сільськогосподарських наук, співробітник Академії біоресурсів та природокористування КФУ. 

«Практика показує, що кожен день затримки завантаження в холодильник зібраного винограду скорочує термін зберігання на 1–1,5 місяця, а грона, які простояли в полі 3–4 доби навіть під брезентом, стають непридатними для тривалого зберігання», – зауважує дослідник. 

Він зазначає, що грона, зібрані з незрошуваних ділянок і південних схилів, мають високу лежкість, їх найкраще завантажувати в камери менших розмірів, у яких він зберігається значно довше. Виноград, що менш лежкий, зі зрошуваних ділянок, із сильно навантажених кущів і багатих ґрунтів, пошарпаний вітром тощо поміщають в окремі камери для реалізації в більш ранні терміни. 

Ящики одного і того самого ампелографічного сорту, що надходять із різних ділянок, установлюють у камерах окремими партіями. 

«У разі змішування партій із різною лежкістю строки зберігання різко скорочуються. Ретельно розподіляти партії винограду особливо важливо в перші роки експлуатації сховища, коли лежкість грон із різних ділянок господарства ще не вивчена», – наголошує В’ячеслав Іванченко.

Читайте також: Підживлення та обробка покращують зберігання винограду