Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Овочівник зробив саморобний комбайн для гарбузів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Володимир Турок з села Долинське, що в Чернігівській області зробив саморобний причіпний агрегат до трактора, який вибирає насіння з гарбузів.

Про це повідомляє «Голос України»

Видання зазначає, що господар щороку гарбузами засаджує 20 соток городу. І якщо гарний врожай, то з цієї площі мають п’ять великих причепів. Вибирати насіння — ніяк не вистачає часу. До того ж господарі не тільки згодовують гарбузи худобі, а й мають заробіток від здачі заготовачам насіння. Приміром, цього року за кілограм платять 70 гривень.

Щоб не втрачати дорогоцінного часу, господар власноруч виготовив комбайна. Ідею запозичив у полтавських друзів. Агрегат чіпляється до будь-якого трактора — «китайця», Т-40, МТЗ.

«Заїжджаю на поле, трактора не глушу. Збираю гарбузи і вкидаю до ємності. Далі гарбуз відокремлюється на насіння та м’якоть, дрібнить на декілька частин. На виході кріпиться мішечок, куди висипається насіння. М’якоть, звісно, використовуємо для господарства, вона не дуже подрібнена і може декілька днів зберігатися. Всі гарбузи одночасно ми не збираємо, щоб м’якоть не пропала. Як згодуємо, тоді знову їду на поле», – розповів Володимир Турок.

Читайте також: Чернігівський фермер будує агроробота

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ