Овочі-Ягоди-Сад

Осіннє садіння ліщини має переваги

Осіннє садіння ліщини має переваги

Висаджування фундука восени має значні переваги: вища вологість ґрунту та наявність природних опадів. У таких умовах саджанці ліпше укорінюються й за умови вдалої зимівлі добре підготовані до весняного росту.

Таку думку в статті в журналі «Садівництво по-українськи» висловила Людмила Полянська, спеціалістка ФГ «УніАгро», що в селі Масівці в Хмельницькій області. 

«Найкращим терміном осіннього садіння є кінець жовтня — початок листопада, раніше це робити не треба, бо пагони саджанців не встигнуть як слід визріти, адже в добре удобреному маточнику вони закінчують вегетацію пізно восени», – порадила вона.

Недоліком осіннього садіння на думку спеціалістки є небезпека вимерзання слабо укорінених та недостатньо здерев’янілих саджанців взимку. Небезпекою весняного закладання плантації є недостатнє зволоження ґрунту й повітряні посухи. 

«Утім, якщо навесні фундук садити відразу після розмерзання ґрунту й вологої пори, то його укорінення і ріст зазвичай є значно кращими, ніж восени», – зауважила Людмила Полянська.

Вона додала, що з весняним садінням слід обов’язково встигнути до набухання бруньок культури, яке відбувається дуже рано, інакше рослини отримають багато механічних ушкоджень. Закладеним навесні садам відразу знадобиться зрошення. 

«Якщо стаціонарної системи ще немає, саджанці поливають нормою 10 л/кущ, повторюючи це 3–4 рази з інтервалом 10–12 днів», – уточнила фахівчиня.

Читайте також: Молоді рослини фундука особливо вразливі до посухи