Овочі-Ягоди-Сад

Органічний ревінь експортують в Нідерланди

Органічний ревінь експортують в Нідерланди

ТОВ «Органік експерт», що в селі Райківщина на Київщині вирощує 10 га ревеню, черешки якого у тому числі заморожують та експортують в Нідерланди.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Три роки тому «Органік експерт» орендувало в держави 19 га землі, що 25 років не оброблялася в селі Райківщина Яготинського району. 

«Від початку планували вирощування трьох культур: ревеню, садових суниць і малини. Чому такий вибір? Плоди цих рослин часто міксують переробники, вважаючи поєднання їхніх смаків гармонійним», – розповіла керуюча партнерка «Органік експерт» і «Органік експерт консалтинг» Юлія Ворощук.
Але ділянка стояла без обробітку 25 років. Така цілина під технологічно складні культури, якими є ягоди, до того ж органічні, не годиться.

«Ревінь посадили одразу – спочатку 8 га, потім ще 2, а до ягідних планів повернулися лише зараз, тобто через три роки. За цей час структурувався ґрунт та стала меншою забур’яненість», – поділилася Юлія Ворощук.

Урожай ревеню збирають тричі за сезон: навесні, в середині літа та в кінці серпня.

Продукцію продають у Фесбуці, Інстаграмі під назвою «Осьо», великих торговельних мережах «Метро», «Фора», «Ашан».

«Минулого року ми вже постачали заморожений ревінь на переробне підприємство в Нідерландах», – поділилася бізнесвумен. Вона також додала, що підприємство має отримати сертифікат Global G.A.P., з яким сподівається збільшити свої шанси на міжнародному ринку і зможе знайти партнерів в інших країнах.

Читайте також: Ревінь у 2019 році забезпечував фермерам дохід 200-300 тис. грн/га