Овочі-Ягоди-Сад

Опік плодових ідентифікують лише після аналізу

Опік плодових ідентифікують лише після аналізу

Опік плодових (ервінію) можна легко сплутати за симптомами прояву з іншими хворобами. Таким спостерженням поділилася з журналом «Садівництво по-українськи» Інна Гуляєва, доцент кафедри захисту, генетики й селекції рослин Одеський державний університет.

Зокрема на початкових етапах ураження ервінія схожа на монілінію: У-подібне вигинання пагонів, побуріння і засихання квіток, в’янення та засихання молодих листків.

«Грибна інфекція обов’язково формує плодові тіла, і, якщо доторкнутись до такого листка чи плода, він обсиплеться. Тоді як за бактеріального опіку він міцно триматиметься, бо саме ці листки й плоди є резервуаром бактерій, що зимують», –  розповіла Інна Гуляєва.

Хворобу можна ідентифікувати лише після спеціального аналізу, зауважила експертка. Тому деякі з ознак на листі й плодах ще не означають, що ваша рослина «обпечена». Саме тому ервінію аміловору визначають за бактеріологічним аналізом, що підтверджує наявність бактерії.

Діагностику слід проводити відповідно до діагностичного стандарту, що передбачає використання комплексу класичних і сучасних тестів.

Читайте також: Фермери неохоче діагностують ервінію, побоюючись карантину