Овочі-Ягоди-Сад

Обсяги вирощування вітчизняних кавунів відновлюються

Обсяги вирощування вітчизняних кавунів відновлюються

Обсяги вирощування кавунів в Україні відновлюються. Цим почали займатися фермери, які до того ніколи не вирощували баштанних, а також в нетипових для вирощування кавунів регіонах, наприклад, в західній та центральній Україні.

Про це повідомляють в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).

«Херсон, який до війни вирощував 37,5% від загальної обсягів продукції, в минулому році через окупацію не зміг бути представленим на ринку. В цьому році виробництво намагалися відновитися на правобережжі, проте заміновані землі та постійні обстріли не дають повноцінно запустити галузь. Проте, цьогоріч пропозиція вже є більшою, в Херсонській ОВА повідомили, що вже зібрано 300 тонн баштанних», – йдеться у повідомленні. 

В минулому році обсяг виробництва кавунів впав удвічі та склав 204,5 тис. тонн. Найбільше продукції було зібрано в Полтавській області – 36,7 тис. тонн.  

В 2022 році було імпортовано 33,4 тис. тонн, що в 3,2 раза більше, ніж в 2021 році. Цей обсяг є найбільшим за останні 6 років. Левова частка продукції постачалася з Туреччини та Румунії.

У цьому році виробництво буде масштабнішим, багато аграріїв по всій Україні збільшили свої посівні площі вполовину, а хтось – в рази. І це підтверджується і цінами. За даними оптового ринку «Шувар», на сьогоднішній день ціни на кавуни варіюються від  15 до 19 грн/кг, що на 32% менше, ніж в аналогічний період минулого року.

Читайте також: Закарпатський фермер зібрав урожай кавунів – 50 т/га