Новий сад на місці старого стикається з ґрунтовтомою
Новий сад на місці старого стикається зі зменшенням елементів живлення, забрудненістю токсинами.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» повідомляє Роман Яковенко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Уманського національного університету садівництва.
Дослідник наголошує, що ділянки ґрунту, які звільняють після старих насаджень, безумовно, зазнають під ними значних змін.
«Це зумовлюється абіотичними (зменшення вмісту гумусу, елементів живлення, погіршення водно-фізичних властивостей, зміни реакції ґрунтового середовища та забруднення токсичними хімічними речовинами тощо) і біотичними (накопичення шкідливих мікроорганізмів, нематод і грибів) факторами. У ґрунті після викорчуваного саду накопичуються в значній кількості продукти життєдіяльності дерев: так звані кореневі виділення (фітотоксини) та значна кількість коренів, які розкладаються після розкорчовування. За розкладання коренів яблуні вивільняються фенольні сполуки, що містяться в корі коренів, 8,6−14,7% від сухої маси, які розчиняються на флоретин, флоретинову кислоту, флороглюцин. Останні можуть бути інгібіторами росту повторно вирощуваних дерев», – уточнює Роман Яковенко.
Читайте також: Сидерати та гній зменшили ґрунтовтому саду