Овочі-Ягоди-Сад

Новий фермент може призвести до появи антибактеріальних пестицидів

Новий фермент може призвести до появи антибактеріальних пестицидів
Симптоми захворювань, що викликаються Xanthomonas

Дослідники з Токійського наукового університету (Японія) виявили вирішальну роль ферменту OpgD у посиленні патогенності Xanthomonas. Цей прорив відкриває нові можливості для розробки цільових пестицидів, які борються з хворобами рослин, не завдаючи шкоди корисним організмам.

Про це повідомляє ScienceDaily.

У дослідженні, результати якого опубліковані 19 червня 2024 року в журналі Американського хімічного товариства, команда дослідників під керівництвом доцента Масахіро Накадзіми з Токійського наукового університету ідентифікувала XccOpgD, глікозид гідролазу (GH186), знайдену в X. c ampestris pv campestris, яка відіграє ключову роль у біосинтезі CβG16α.

Пояснюється, що види Xanthomonas є сумнозвісними патогенами рослин, які вражають широкий спектр господарів, включаючи такі ключові культури, як рис, пшениця та помідори. Ці патогени збільшують свою патогенність, використовуючи α- 1,6-циклізовану β- 1,2-глюкогексадекаозу (C β G16 α ) для придушення основних захисних механізмів рослин, таких як експресія білків, пов’язаних з патогенезом, і накопичення калози.

Відкриття XccOpgD та його ролі в біосинтезі CβG16α знаменує великий прорив у сільському господарстві. Він обіцяє підвищену стійкість і продовольчу безпеку, одночасно пом’якшуючи вплив на навколишнє середовище, пов’язаний із звичайними пестицидами.

Читайте також: Щороку для овочів виникає нова загроза