Овочі-Ягоди-Сад

Нові сорти яблук замінять класичну «Велику п'ятірку»

На зміну класичним сортам яблук «Великої п’ятірки» – Гала, Браберн, Голден, Джонаголд та Елстар, які становили 85% площ південно-європейських садів, приходять нові – Космік Кріпс, Меджик Стар/Натира і Веллант тощо.

Про це повідомляє FreshPlaza.

За спостереженнями представника бельгійського розсадника René Nicolaï Флорента Гердерса, попит на саджанці Голден обмежений Марокко і Тунісом. Попит на Браберн зовсім вичерпався, на Джонаголд — мінімальний. Джонаголд все ще садять у Бельгії, Польщі та Німеччині, але в незначній кількості.

«Елстар – це невеликий сорт в Бельгії. Однак він все-таки популярний у Німеччині та Нідерландах. Гала, навпаки, є найпопулярнішим сортом у світі. Я, однак, прогнозую, що протягом трьох-чотирьох років, завершиться епоха для Гали» — сказав представник розсадника.

Разом з тим росте попит на нові сорти – клубні, концепційні сорти та нові інтродукції. У Бельгії мають значну популярність Космік Кріпс, Меджик Стар/Натира і Веллант. За ними йдуть менш розповсюджені Рокіт, Сміттен, Черіш та GS-66. А далі на горизонті – Даззлі, Снепдреґон та Рубі Фрост.

На думку Флорента Гердерса, така зміна відбулася через минулорічне перевиробництво, яке спричинило падіння цін. Низькі ціни призвели до жорсткої конкуренції. Північно-Західна Європа є дуже дорогим виробничим майданчиком для товарних сортів. В інших місцях світу можуть вирощувати ці «відкриті» сорти набагато дешевше.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!