Овочі-Ягоди-Сад

Нове тепличне господарство на Вінничині за сезон виростить до 190 тонн овочів

Нове тепличне господарство на Вінничині за сезон виростить до 190 тонн овочів

Фермер Олександр Гудима у селі Бугаків на Вінничині отримав 7 млн гранту за програмою «єРобота», доклав понад 11 млн грн від засновників і збудував тепличний комплекс на 32 теплиці по 500 м2 кожна. У 13-ти вирощують огірки, а 19 відвели під перець.

Про це повідомляє «Укрінфом»

За словами Олександра, з кожної теплиці цьогоріч планують збирати по 9 тонн огірків, загалом 100-120 тонн за виробничий сезон. А якщо осінь буде теплою і дозволить до листопада вирощувати перець, то його планують зібрати по 3,5 тонни з теплиці, загалом – близько 70 тонн.

На підприємстві працює близько 25 осіб. Серед них – переселенці з Херсона. 

Овочі постачають у великі торговельні центри і супермаркети Вінничини, Київщини та Одещини.

Гудима розповідає, що раніше у господарстві вирощували овочі у відкритому ґрунті, роблять це й зараз. Але щоб працювати з мережевими супермаркетами, їх потрібно було забезпечувати продукцією упродовж 8 місяців. А якщо вирощувати просто неба, то це можливо тільки 6-7 місяців.

«Тому розуміли, що потрібно будувати тепличний комплекс. Плануємо, що цього року зніматимемо врожаї з наших теплиць до листопада. Ми не стоїмо на місці. Хочемо залучити фінансування, – кредитне або грантове, щоб у майбутньому опалювати весь наш комплекс теплиць. Тоді зможемо збирати врожай 11 місяців на рік», – поділився планами Гудима.

Читайте також: Восени на Прикарпатті перезапустять тепличний комбінат