Назвали найшкідливішого хруща для виноградника
На півдні України найчисленнішими і шкідливішими видами є західний травневий та червневий хрущі, які заселяють близько 92% усіх площ виноградних насаджень і розсадників.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Завдати шкоди винограднику можуть більше ніж десять різних видів хрущів, але, за даними досліджень інституту ім. В. Є. Таїрова, найпоширенішими на виноградних насадженнях України є декілька видів хрущів (західний травневий, східний травневий, червневий, мармуровий, волохатий) та хрущиків (виноградний, металевий, садовий (кузька садовий)), – пише у статті Людмила Баранець, кандидатка сільськогосподарських наук, провідна наукова співробітниця лабораторії фітопатології та захисту рослин ННЦ «ІВіВ ім. В. Е. Таїрова». – Серед них найчисленнішими і шкідливішими видами є західний травневий та червневий хрущі, які в умовах Північного Причорномор’я заселяють близько 92% усіх площ виноградних насаджень і розсадників».
Вона наголошує, що найнебезпечнішим для рослин є останній рік харчування личинок, коли вони досягають своєї максимальної величини і ненажерливості. Харчуючись, вони обгризають коріння або повністю перегризають виноградні саджанці на рівні ґрунту. Пошкоджені рослини припиняють зростання, в’януть і часто гинуть.
«Відсутність заходів боротьби й активне їхнє розмноження може призвести не тільки до ослаблення, а й до повного знищення окремих рослин або всього винограднику», – застерігає дослідниця.
Читайте також: Щоб боротися з личинками хруща, виноградник ретельно моніторять