Овочі-Ягоди-Сад

Найкращим захистом саду від птахів є сітка

Черешневий, вишневий та ягідний сади страждають від нападів зграй шпаків. Відлякувати їх складно, бо птахи швидко звикають до хитрощів. Підгодовувати, висаджуючи шовковицю – недоцільно. А от застосування сітки, особливо призначеної для захисту від дрозофіли Сузукі, одночасно дає захист і від птахів.

Про це повідомляє Sady Ogrody.

«Птахи є загрозою, особливо шпаки та чикотні: боротися з ними дуже складно, вони звикають до шуму, до людей, вони дуже кмітливі», – зауважила Малгожата Колач, головний спеціаліст з садівництва Куяво-Поморського сільськогосподарського консультативного центру в Мініковому (Польща).

Читайте також: Як вберегти врожай черешні від птахів

На її думку, висаджування шовковиці та інших рослин-пасток – не зовсім гарне рішення, адже про цю шовковицю також потрібно подбати. Садівники скоріше не використовуватимуть такі рішення. 

«Гарним рішенням є сітки, протиградові сітки або ті, що призначені для захисту від дрозофіли Сузукі, звичайно, ці сітки повинні бути закриті, оскільки птахи дуже кмітливі і дуже швидко вчаться, – наголосила спеціалістка – Одним із рішень є використання соколів для відлякування птахів. Однак це дуже дорого».

Читайте також: Черешні захищають від шкідників інноваційною сіткою