Овочі-Ягоди-Сад

Як вберегти врожай черешні від птахів

Як вберегти врожай черешні від птахів

Для захисту врожаю черешні від птахів застосовують різноманітні заходи, які мають свої переваги й недоліки.

Так, відлякування звуками живої природи та піротехнічних вибухів є досить ефективним, але частота та їхній характер мають змінюватися, оскільки через деякий час птахи до них призвичаюються.

Натомість повний захист саду забезпечує сітка з міцного поліамідного волокна з кліткою розміром 20×20 мм.

Інший метод – забезпечити птахам альтернативне джерело корму і створити спеціальні осередки живлення. Привабливою їжею для птахів є біла шовковиця, антипка, пташина черешня і чорна бузина. Зокрема, одне дерево білої шовковиці протягом літа може прогодувати близько 100 шпаків. Осередки живлення слід розташовувати на відстані 300-700 м від саду черешні.

До екологічних методів зі 100%-вою ефективністю належить і відлякування птахів за допомогою хижих птахів під орудою сокольничого.

Хижаки не знищують птахів, а лише відстрашують. При цьому гніт хижаків є дуже сильний, і птахи ніколи не призвичаються до їх присутності. Залежно від розміру саду, який треба захистити, сокольничий повинен мати відповідну кількість птахів. Один сокіл здатен захистити 4-5 га саду.

Довідка

Птахи можуть знищити понад 50% врожаю черешні, причому часто вони пошкоджують у кілька разів більше плодів, ніж з’їдають. Зазвичай шкоди завдають шпак, чикотень, галка, грак, ворон, костогриз, а в садах поблизу лісів і диких заростей – вільшанка, зяблик, чорний дрізд, сорока і сойка.

Нальоти птахів відбуваються рано вранці й увечері. Вища активність спостерігається після дощу і в пахмурні дні. Проблема з птахами виникає унаслідок порушення рівноваги у довкіллі, меншою є й популяція хижих птахів – натуральних ворогів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!