Овочі - Ягоди - Сад

Надвисокі ціни на деякі ягоди дозволяють заробляти навіть неефективним виробникам, – експерт

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
лохина

Інвестиції в культури із неадекватно високою ціною – помилка ягідного бізнесу, вважає Олег Босий, директор з розвитку компанії-виробника садженців ягідних культур ТОВ «ФруТек».

Про це він розповів на вебінарі «Основні помилки в ягідництва».

На його думку, інвесторам краще обирати ті культури, ціна на які нині неадекватно низька. Адже рано чи пізно з ринку підуть непрофесіонали і ціна знову зросте.

«Сьогодні можна отримувати врожайність лохини на рівні 3-4 т/га при потенційній можливості в 10-12 т/га і дуже добре себе почувати. І це пояснюється тим, що склалися такі умови на ринку: отримавши навіть невеликий урожай, виробники мають можливість реалізувати його за дуже високою ціною, адже в цьому році мінімальна ціна на лохину збільшилася на 50%. Тому навіть маючи плантацію в бур’яні, без поливу і підгодівлі бізнес має можливість заробити непогані гроші», – розповів він.

Але, на його думку, рано чи пізно ринок зміниться.

«І приклад тому сегмент малини, де сьогодні залишилися тільки ефективні виробники –  які мають нормально доглянуті плантації, велику врожайність. Вони пережили дворічний період низьких цін і сьогодні їх бізнес відчуває себе дуже добре. Те ж саме трапиться і в сегменті суниці садової, чорної смородини.

Одна з основних помилок в ягідному бізнесі – інвестувати в ті культури, на які в даний момент на ринку склалася неадекватно висока ціна. Насправді, потрібно вибирати ті ягоди, на які ціна на поточний момент неадекватно низька, адже рано чи пізно з ринку підуть непрофесіонали і ціна знову піде вгору», –  зазначив Олег Босий.

Читайте також: Втрати врожаю лохини вищі очікувань, ціни триматимуться, – експерт

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями