Овочі-Ягоди-Сад

Над малиновою плантацію розмістили сонячні панелі на 8,7 МВт

Над малиновою плантацію розмістили сонячні панелі на 8,7 МВт

За підтримки держави нідерландський фермер Мартенс ван Хооф нещодавно додав 24 206 фотоелементів до своєї малинової ферми, яка генерує до 8,7 МВт електроенергії. Це найбільша агровольтаїчна ферма в Європі.

Про це повідомляє Fruitnet.

Спеціально розроблені панелі fruitvoltaic пропускають потрібну кількість світла для рослин. Вони також захищають рослини від граду та сильної спеки.

За даними німецької групи BayWa, чий фруктовий підрозділ BayWa Global Produce закуповує ягоди з ферми, система генерує рекордну в галузі потужність у 8,7 МВт.

Рішення Ван Хофа частково фінансувати установку й, таким чином, скоротити свої витрати на електроенергію, очевидно, пов’язано з пілотним проектом, який він провів на об’єкті у 2020 році. За допомогою BayWa та її дочірньої компанії GroenLeven він планує розширити проєкт.

Для BayWa Global Produce майбутнє виробництва фруктів значною мірою залежить від відновлюваної енергії. Її дочірня компанія BayWa r e Global нещодавно отримала 6,5 мільйона євро фінансування від програми ЄС Life.

Зазначається, що до 2027 року ці гроші будуть використані для поєднання сільського господарства з виробництвом сонячної енергії на шести різних об’єктах у п’яти країнах ЄС.

«В Іспанії, Франції та Нідерландах підтримуватиметься поєднання виробництва енергії та вирощування фруктів у великих масштабах, або фруктової електричної енергії, що сприятиме підвищенню стійкості до зміни клімату, – сказав представник BayWa Global Produce. – Крім того, проекти в Іспанії, Німеччині та Італії досліджуватимуть розширення [агрофотоелектричної енергії] разом із польовими культурами».

Читайте також: Фермери-ягідники встановлюють сонячні електростанції