Овочі-Ягоди-Сад

На заході України варто садити стійкі до хвороб, а в центрі та на півдні – посухостійкі сорти картоплі, – спеціаліст

На заході України варто садити стійкі до хвороб, а в центрі та на півдні – посухостійкі сорти картоплі, – спеціаліст

Картопляний урожай роблять опади. Ось і цього року на заході картопля потерпала від надлишку опадів та їх супутників – хвороб, а в центральній та південній Україні – від нестачі вологи. Тому на заході треба висаджувати генетично стійкі до хвороб сорти, а в центрі та на півдні — посухостійкі, вважає Ярослав Демкович, менеджер із питань регіонального розвитку «Рекорд Агро» (генеральний дистриб’ютор німецької селекційної компанії «Європлант» в Україні).

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«У нашому асортименті є сорт, який не на папері, а на практиці довів, що здатен давати гідний опір фітофторозу — Отолія, – розповів Ярослав Демкович. –  Добре протистоять цьому шкодочинному чиннику сорти Джеллі та Карелія. Від центра й до півдня раджу висаджувати Вінету, яка стійко переносить відсутність поливу. А ось посухостійка Вівіана витримає всі тортури сонцем і покаже свій чималий потенціал, якщо господар все-таки подбає про зрошення. У різних регіонах добре зарекомендував себе ще один німецький, невибагливий до вологи сорт — Анушка. Одна з його переваг — гладенька шкірка, що добре підходить для миття й пакування». 

На думку спеціаліста, окрім правильного підбору сортів, є другий аспект отримання доброго врожаю – агрономічний. Не чекаючи прояву хвороб та зараження шкідниками, бульби треба обробити вже під час посадки, і краще комплексно, одразу фунгіцидом та інсектицидом.

Читайте також: Вітчизняні селекціонери вивели фіолетову картоплю Чорний либідь