На Вінничині та Львівщині вирощували виноград
Виноградарство в Ценральних та Західних областях України має історичні корені.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Микола Завальний, агроном-селекціонер з Вінницької області.
«Радянська влада до та після Другої світової війни із запровадженням буряківництва та зернових культур розпорядилася викорчувати виноградні насадження в багатьох районах України, а саме у Вінницькій області. У результаті знищили чималу кількість місцевих сортів технічного та столового призначення, і про їхнє існування мало відомо», – зазначає автор.
Він також додає, що у Львівській області в довоєнний період вирощували український комп лексостійкий сорт «Білий камінь» з великими на той час біло-зеленими гронами, вище середнього розміру з хорошими смаковими якостями.
Микола Завальний додає, що живці цього сорту під час війни були висаджені в Італії. Цей сорт на Апеннінському півострові успішно вирощують і донині. а у Львівській області його повністю викорчували.
Агроном-селекціонер зауважує, що багато місцевих сортів викорчували й у Вінницькій області, навіть не залишилося назв.
У кінці 1970-х виноградарям підкинули теорію, що сонце «затухає», і вирощування винограду в центральних областях та на Заході України неможливе. Утім, чимало виноградарів та селекціонерів не полишали мрію про вирощення нових комплексостійких сортів у центральних та в південних областях.
«Проте зі збільшенням кількості та непрофесійності селекціонерів-любителів з’явилося чимало хворобливих та некомплексостійких сортів винограду. Це призвело до масового захворювання на мілдью, оїдіум, бактеріоз виноградних насаджень», – застерігає автор.
Читайте також: Селекціонер рекомендує саджати щеплений виноград