Овочі-Ягоди-Сад

На Тернопільщині з’явився майнінг в овочевій теплиці

На Тернопільщині з’явився майнінг в овочевій теплиці
Рослини батату

Господарство у Тернопільській області “Овочева база №1” знайшла власну концепцію автоматизованої теплиці та виявила наймаржинальніші культури для ведення тепличного бізнесу – морква та батат.

Про це йдеться у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

Співзасновник господарства Василь Щербанюк, виходець з IT-сфери, називає своє виробництво тепличним майнингом. Це означає, що процеси у теплиці налагоджені до такого ступіню, що йдуть майже автоматично, і не потрібно в них втручатись, контролюючи їх лише через монітор.

«Ми зазвичай плануючи тепличний проект розставляємо приорітети: найперше – провітрювання і опалювання, персонал, – розповів пан Щербанюк. – Кожна культура є нашим майнингом, ми «тапаємо хом’яка», але забуваємо, що рослини – живі організми, і за ними треба дивитись більше, ніж за дітьми. Наші працівники часто цього не розуміють».

Наступний фактор, який може звести до нуля всі зусилля фермера, – перше зіткнення із ринком, додав аграрій, коли від нього всі будуть чекати нижчу ціну на його класний товар.

«Слово «дешевше», яке ти чуєш від потенційного замовника, приводить тебе до нуля, як і той майнінг, який ти рахував на самому початку, – резюмував. – Пройшовши всі ці етапи, я зрозумів, що тепличний бізнес треба починати з реалізації».

Читайте також: Компанія «ПАЕК» розширює тепличне господарство