Овочі-Ягоди-Сад

На Полтавщині посадять молоді сади

На Полтавщині посадять молоді сади

Зараз Полтавська область має лише 7 тис. га садів, хоча в 1990-х роках їх було 30 тис. га. При цьому переважна більшість – це старі сади, які були посаджені ще в 1950-1970-х роках і поступово перестають плодоносити.

На сьогодні в області є біля 5 тис. га старих непродуктивних садів, що підлягають розкорчуванню, повідомили у департаменті агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації.

Найбільше молодих садів на Полтавщині заклали з 2007 по 2012 роки, коли діяла держпрограма підтримки садівництва, й область отримала з держбюджету понад 6 млн грн.

У 2017 році полтавські аграрії покладають надію на свою частку з 75 млн грн., які держава виділила на підтримку та розвиток садівництва і ягідництва. Їх спрямують на посадку молодих садів за інтенсивними технологіями.

Торік навіть невеликі кошти регіональної програми – 128 тис. грн. на умовах спів фінансування – дозволили створити 7 га нових садів та ягідників.

За словами директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергія Фролова, за останні кілька років кількість вирощеної плодово-ягідної продукції в Полтавській області зросла з 36 тис. тонн до понад 100 тис. тонн. Проте на одного мешканця області припадає лише 52 кг фруктів замість нормативних 90 кг. А дефіцит поповнюється за рахунок імпортних фруктів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!