Овочі-Ягоди-Сад

На Одещині заклали яблуневий сад з плановою врожайністю 50 т/га

На Одещині заклали яблуневий сад з плановою врожайністю 50 т/га

Планується що яблуні у високопродуктивному садку ТОВ «Колос» на Одещині досягатимуть висоти 3,4-4 м, а урожай становитиме 50 т/га.   

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Петро Гусєв, головний агроном господарства.

«У першій половині квітня ми посадили додатково 2,4 га яблуневого саду на слаборослій підщепі Парадизка, сорти Голден та Айдаред, – сказав він. – Схема садіння: 4 × 0,5 м. Зараз за допомогою бензинових бурів встановлюємо шпалеру на чотириметрових стовпах та п’ятиметрових анкерних стовпах, шпалера натягатиметься у п’ять рядів. Систему крапельного зрошення вже встановила компанія «Техносервіс» (Мелітополь). Саджанці купували у розплідника господарства «Підгур’ївське» (Миколаївська область). Саджанці відмінні, з потужною кореневою системою. Цей сад потребує високої шпалери: щоб збирати, згідно з проєктом, урожай у 50 т/га, треба підіймати дерева на висоту 3,4−4 м. Тому додатково поставимо бамбукові опори».

Довідка: ТОВ «Колос» обробляє 5,5 тис. га, з них 61 га — сади. Зараз у вступають у повноцінне плодоношення 20 га яблуні, по 7 га персика, черешні, вишні та сливи, а також 2 га абрикоси.

Читайте також:Садівник розповів, на чому можна зекономити