Овочі-Ягоди-Сад

На Одещині група компаній з аргентинськими коренями вироблятиме вино

На Одещині група компаній з аргентинськими коренями вироблятиме вино

Українська компанія Big Wines, що входить до групи компаній Vinos de La Luz, яка має свої виноробні зокрема в Аргентині, Іспанії, Італії, США у Бородінській громаді Болградського району на Одещині орендувала 84 га вже наявних виноградників та придбала 20 га для закладення нового виноградника. Тут же й вироблятимуть крафтове вино.

Про це повідомляє «Юг.Today».

Зазначається, що місцева влада звільнила від сплати земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками на період реконструкції або будівництва об’єктів зеленої енергетики, переробки сільгосппродукції, тваринництва, туризму та виробництва.

«Для нас було важливо працювати на власних виноградниках, тому коли ми почули, що Бородінська громада, голова громади пан Кюссе запрошує інвесторів, ми розглянули такий варіант співпраці саме на цій території, побачили перспективу і вже зараз працюємо на виноградниках», – розповіла Наталія Бурлаченко, СЕО та власниця компанії Big Wines.

Нова виноробня працевлаштувала близько 20 осіб. 

«Ми досить активно рухаємося вперед. Виноградник ми взяли вже засадженим, тому в цьому сезоні в нього потрібно зробити інвестиції, вкластися, оскільки за ним доглядали, але він не тієї якості, яка потрібна для нашої компанії, нашої виноробні. Тому ми зараз в нього інвестуємо для того, щоб на осінь побачити перші результати і в принципі зрозуміти, яку якість він може показати», – зазначила власниця Big Wines.

У майбутньому крафтове вино, вироблене з вирощеного у громаді винограду, планують реалізовувати як на українському, так і іноземному ринку. 

У компанії планують закуповувати виноград з різних регіонів. А також вирощувати його і в інших районах Одеської області, у тому числі й біля озера Ялпуг.

Читайте також: Британський професійний журнал відзначив виноробні Одещини та Миколаївщини