Овочі-Ягоди-Сад

Україна витіснятиме імпортну картоплю, – міністр

Кінцевою метою програми підтримки картоплярства є імпортозаміщення, сказав міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко на відкритті Всеукраїнського Дня картоплі «Картопляний блокчейн-2021» на базі ФГ «Аделаїда» в селі Чулаківка Херсонської області, передає AgroTimes.

Захід зібрав понад 500 учасників з усіх регіонів України й розрахований на два дні.

«Для нас важливо, що сьогодні вся спільнота зібралася, – сказав Роман Лещенко. – Ми максимально хочемо, щоби проєкт із підтримки картоплярства був успішним. Головне для нас  – отримати зворотний зв’язок, як ми можемо вас підсилити. Наша кінцева мета – імпортозаміщення».

Міністр спрогнозував, що імпорт картоплі в поточному сезоні становитиме до 100 тис тонн. Він пообіцяв, що Україна введе ембарго на імпорт російської та білоруської картоплі як дзеркальну відповідь на ембарго української картоплі з боку Росії та БІлорусі. 

Нагадаємо, нова програма держпідтримки професійного картоплярства передбачає часткову компенсацію (до 50%) вартості насіння картоплі, обладнання для доробки картоплі та будівництва картоплесховищ.

Фінансова підтримка розвитку галузі картоплярства передбачена в розмірі 60 млн грн.

Гроші виділятимуть на часткову компенсацію (до 50%) вартості насіння картоплі, обладнання для доробки та передреалізаційної підготовки картоплі, будівництва об’єктів із зберігання картоплі. 

Також овочівники можуть розраховувати на часткову компенсацію (до 50%) вартості встановлення крапельного зрошення та техніки і обладнання для зрошувальних систем.

Читайте також: Картоплярам компенсуватимуть до 50% вартості насіння, обладнання та сховищ