Овочі-Ягоди-Сад

На безкісточкових кавунах не було збитків

На безкісточкових кавунах не було збитків

Для СФГ «Інтеграл», що в Голій Пристані на  Херсонщині на безкісточкових кавунах цього року хоч і не отримало очікуваного прибутку, але й не мало збитків, як на кісточкових габридах та сортах. Безкісточкові кавуни добре продавалися в торговельних мережах, експортувалися, і є договір на їх постачання за кордон на наступний рік.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Кавуни для СФГ «Інтеграл» є основною культурою, вони займають тут 120 га, з них 23 – безкісточкові. 15 га займає новий ексклюзивний гібрид Фасінейшн F1, на вирощування якого компанія «Сингента» надала ексклюзивні права, надала насіння, технологію вирощування та консультаційну підтримку. 

«Ми постачаємо наші кавуни в торгові мережі (VARUS, «Сільпо», «Фора», «Альянс Маркет»), і представники цих мереж говорили, що покупці, які раз спробували Фасінейшн F1, не хочуть більше купувати інші кавуни, – розповів керівник СФГ «Інтеграл» Анатолій Семенов. – Крім того господарство постачає кавуни в Польщу, Білорусь і країни Балтії, там теж оцінили високі смакові якості цього гібрида і вже уклали з нами договір про постачання таких кавунів на наступний рік». 

Всього фермер відвантажив торговельним мережам приблизно 400 тонн гібрида Фасінейшн F1 (його врожайність становить 30–50 т/га). 

«На жаль, цей рік був провальним для виробників кавунів, і ми теж не отримали того прибутку, на який розраховували. Але все одно безкісточкові кавуни ми реалізували, і ціна на них була значно вищою, ніж на звичайні», – зауважив Анатолій Семенов.

Читайте також:  Безнасінні кавуни з Полтавщини