Можливе подвоєння світового вирощування картоплі за 10 років
За словами Цюя Дун’ю, генерального директора Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) ООН, світове виробництво картоплі може подвоїтися за 10 років, що зробить значний внесок у глобальну продовольчу безпеку.
Про це повідомляє Agriland.ie.
У програмній промові на 11-му Всесвітньому картопляному конгресі (WPC), що триває у Дубліні (Ірландія) було зазначено, що загальне виробництво врожаю може подвоїтися протягом наступного десятиліття.
Картопля є третьою за значенням продовольчою культурою у світі, і її регулярно споживають мільярди людей. Цей овоч створює менше викидів парникових газів (ПГ) порівняно з іншими основними культурами, забезпечуючи при цьому дохід для дрібних виробників.
У 2020 році цей овоч вирощували на понад 20 млн га у 150 країнах із загальним світовим виробництвом 359 млн тонн.
Азія та Африка є регіонами з найшвидшим зростанням виробництва картоплі, тоді як виробництво падає в Європі та Північній Америці, повідомили на конференції.
Зосереджуючись на підвищенні врожайності та повному використанні історичних районів вирощування картоплі, світове виробництво можна збільшити до 500 мільйонів тонн у 2025 році та 750 мільйонів тонн у 2030 році, сказав генеральний директор ФАО.
«Картопля стане однією з переваг у глобальній системі продовольчої безпеки, коли врожайність інших зернових культур буде близька до межі», – сказав Цюй Дун’ю.
Він пояснив, що відносно низькі потреби в природних ресурсах картоплі роблять її важливою продовольчою культурою для людей, щоб вижити під час голоду та ліквідації наслідків стихійних лих.
Генеральний директор ФАО закликав багатьох партнерів допомогти «значно покращити» агропродовольчі системи картоплі на національному, регіональному та глобальному рівнях.
Читайте також: В Арабських Еміратах збільшують вирощування картоплі