Овочі - Ягоди - Сад

Малина вродила і ціни на неї ростуть

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Нині, у пік сезону малини, ціни на цю ягоду утримуються в межах 45-70 грн/кг ($1,63-2,53 за кг), що в середньому на 20% вище, ніж в аналогічний період минулого року. Для порівняння в першій половині серпня 2019 року оптові ціни на цю ягоду стартували від 35 грн/кг ($1,27 за кг).

Про це повідомляє EastFruit.

Видання відзначає, що причин збільшення цін на малину кілька. По-перше, в результаті холодної весни і дощове літо сезон місцевої малини в Україні почався із затримкою. До того ж несприятливі погодні умови позначилися на якості ягід –  відповідно, виробникам, які можуть запропонувати продукцію вищої якості, вдається утримувати ціни на малину на досить високому рівні.

Також відзначають, що істотні втрати врожаю практично всіх ягідних і кісточкових культур, і як результат високі ціни на всі позиції фруктового кошика, надають підтримку цінам на малину. При тому, що урожай цих ягід очікується як мінімум на рівні минулого року. Оскільки пропозиція багатьох ягід і фруктів цього сезону досить обмежена, споживачі купують ті позиції, які є на ринку. Відповідно непоганий попит на малину дозволяють продавцям не переглядати раніше заставлені ціни в бік зниження.

Ще однією причиною високих цін на малину є збільшення попиту на цю ягоду з боку заморожувачів, які останніми роками значно збільшили свої потужності. До того ж, в результаті невдалих сезонів 2017 і 2018 років, багато фермерів зовсім відмовилися від вирощування малини. Отже, підтримку цінам останні 2 сезони надає не тільки збільшення попиту на малину, але і зменшення пропозиції.

Читайте також: Карантин сприяв експорту заморожених ягід з України

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями