Львівська фермерка збільшила виробництво овочів на 45%
Фермерське господарство «Овочівництво», що у Стрийському районі на Львівщині збільшило виробництво овочів цього року на 45%. На наступний рік збільшить ще, у тому числі й завдяки підтримці за обласної програми підтримки та розвитку сільського господарства.
Про це повідомляється на сторінці департаменту агропромрозвитку Львівської ОВА у Фейсбук.
Зокрема, львівська обласна влада суб’єктам мікро- та малого підприємництва частково відшкодувала вартість високорепродукційного насіння зернових, зернобобових та овочевих культур, у розмірі до 50% вартості, але не більше 50 тис грн одному суб’єкту підприємництва.
«Відшкодування вартості високорепродукційного насіння з обласного бюджету в рамках Комплексної програми у цьому році вперше, тому одразу скористалась фінансовою підтримкою. Оскільки площі угідь невеликі, то щороку дбаю про придбання насіння високопродуктивних сортів овочів. Для цього закупляю якісне сертифіковане насіння еліти або І репродукції зарубіжної селекції, яке є дороговартісним і забезпечує високу врожайність». – розповіла Марія Морикінь, голова фермерського господарства.
«Овочівництво» вирощує овочі з 2008 року. В обробітку має близько 20 га сільськогосподарських угідь, на яких вирощує овочеві сільськогосподарські культури. На площі 15,5 га фермерське господарство розміщує 9 видів овочевих культур. Цьогоріч «Цього року у зв’язку з військовими діями в державі ситуація навесні була невизначеною, але площі вже були підготовлені з осені. Засадили овочами на 3 га більше попередніх років, щоб були доступні кожному. Незважаючи на невелику кількість дощів влітку отримали щедрий урожай – близько 600 тонн овочів», – розповіла фермерка.площа вирощування овочів в господарстві збільшена на 45% до площ минулого року.
50 тис. грн, які надійшли за програмою підтримки, фермерка використала на придбання елітного насіння трьох сортів капусти, площі під якими у наступному році планує збільшити на 30%.
Читайте також: «Сади Перемоги» збільшили овочівництво на Кіровоградщині на 30%